wtorek, 5 sierpnia 2014

Nowe trasy biegowe w Wielkopolskim Parku NarodowymW lipcu 2014 roku wystartował w mojej ocenie fantastyczny projekt o nazwie „Aktywna trójka”. Z inicjatywy Gmin Mosina, Komorniki, Puszczykowo i Stęszew wytyczono na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego około 55 kilometrów tras przeznaczonych do biegania oraz aktywnego spędzania czasu na nartach biegowych czy przy użyciu kijków nordic walking.

Ciekawi mnie jednak czy promowane "Aktywną trójką" sporty - bieganie, nordic walking i narciarstwo biegowe - będą traktowane z równą powagą przez inicjatorów akcji.

Chodzi przede wszystkim o narciarstwo biegowe, które nastręczy moim zdaniem współpracującym gminom największych zgryzot. Przede wszystkim dlatego, że można uprawiać je zimą, kiedy słońce wstaje późno a zachodzi wcześnie, a trasy wymagają odpowiedniego przygotowania.

I tu pytanie pierwsze - czy pracujący zawodowo będą mogli skorzystać z narciarskiej oferty WPNu od poniedziałku do piątku, skoro § 1 Zarządzenia nr 10 Dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego mówi o tym, że "Park może być zwiedzany w ciągu całego roku od wschodu do zachodu słońca". Zeszłoroczne (2013 r.) doświadczenie pokazuje, że nie będą. Narciarze są wypraszani z parku przez strażników powołujących się właśnie na ten punkt.

Pytanie nr 2 - czy gminy zakupiły odpowiedni sprzęt do przygotowania tras narciarskich - mowa o ratraku (łyżwa), skuterze śnieżnym z nakładką do zakładania śladu (klasyk)?

Pytania te wysłałam już do organizatorów akcji i trzymam kciuki, żeby odpowiedź na nie była po mojej myśli. Jeśli taką dostanę niezwłocznie Was o tym poinformuję ;)


Mapę tras w trochę lepszej jakości można znaleźć na stronach:
www.wielkopolskipn.pl/
www.komorniki.pl
www.mosina.pl
www.puszczykowo.pl
www.steszew.pl
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co Ty na to? Podziel się z nami!