poniedziałek, 4 sierpnia 2014

3, 2, 1... START!

Nie ma dłużej na co czekać. Specami od IT i photoshop’a nie jesteśmy, a „admin” brzmi dla nas co najmniej jak Wiedźmin i na pewno nie kojarzy się z bieganiem. Mimo potyczek z bloggerem, te ponad trzy miesiące blogowania do szuflady (do pliku?) dały nam pewność – chcemy to robić dalej, z większym rozmachem, zasięgiem i nieustającym entuzjazmem.

Dlatego dziś oficjalnie bloga inaugurujemy!


My, czyli Ola i Ania – a przeczytasz o nas tutaj.

Ta bardziej różowa to Ania :)

Blogowe i biegowe aspiracje mamy w rozmiarze co najmniej ultra. Piszemy na bieżąco o tym, co w naszym zabieganym życiu się dzieje lecz chcemy też, wzorem najlepszego dziennikarstwa, zaproponować Wam kilka stałych „kolumn”.

Oto one:
KWESTIONARIUSZ BIEGACZA – raz w miesiącu będziemy prezentowały wywiad z biegaczami, którzy nam imponują i są dla nas inspiracją. Pokażemy jak różne mogą być biegowe historie.

BIEGOTEKA – cykliczne wpisy poświęcone książkom, filmom, filmikom, poradnikom i muzyce. Będzie subiektywnie, ale gdy nas lepiej poznacie, będzie mogli ocenić czy podzielacie nasze gusta i oczekiwania, co do fachowej biegowej literatury, muzyki i kina.

Z PORADNIKA EKSPERTA – to będzie wymagający punkt programu, ale spróbujemy! Plan jest taki, by raz na kwartał zorganizować spotkanie z ekspertem – fizjoterapeutą, dietetykiem, masażystą, trenerem, lekarzem, projektantem mody (nigdy nie wiadomo kiedy Prada lub Chanel zaczną szyć dla biegaczek!), etc. i posłuchać co ciekawego mogą przekazać biegaczom. Z każdego takiego spotkania powstanie relacja, a może i jakieś nagranie (film?).

BIEGANIE NIE CIĄŻY - dział uzależniony od wielu czynników - przede wszystkim przyzwolenia lekarza czy samopoczucia Oli i Fasoli. Jeśli jednak wszystko dobrze będzie się układało (a nie zakładamy, że będzie inaczej) pojawią się tu artykuły dla biegaczek będących w ciąży, a także wracających po porodzie do biegania, figury. Zwrócimy uwagę na suplementację podczas ciąży, ćwiczenia wzmacniające newralgiczne partie ciała przyszłej mamy, pomoce dla kobiet ułatwiające im bieganie, w miarę możliwości zrobimy testy wózków biegowych.


Resztę naszych pomysłów będziemy wprowadzały spontanicznie jak i zapewne będą takie dni, kiedy nic, co zaplanowałyśmy się nie wydarzy. Nie martwi nas to, ponieważ:
„jeśli przestrzegasz wszystkich zasad, omija cię cała zabawa!”
Regina Brett
A my uwielbiamy się dobrze bawić!

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co Ty na to? Podziel się z nami!