poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Bieg Górski Leszno Grzybowo, 2014 r.

Dość długo trwało, żebym przekonała się do tego biegu. Nie ukrywam, że bieg górski w Lesznie leżącym ok. 70 km od miejsca gdzie mieszkam, nie brzmiał przekonywująco. Skąd w Lesznie góry?

Należało zatem to sprawdzić.Trzeba przyznać, że jak na bieg 10 kilometrowy Bieg Górski Leszno-Grzybowo należy do tanich. Koszt opłaty startowej to 15 zł dla osób zgłoszonych przez internet, albo 20 zł dla osób zgłoszonych w dniu biegu.Biuro zawodów mieści się w zaparkowanych tuż przy ulicy dojazdowej do miejsca startu autach. Odbiór numerów startowych odbywa się błyskawicznie, pomimo tego, że opłaty za bieg dokonuje się dopiero w dniu startu.
Istotną z mojego punktu widzenia informacją było to, że przy starcie nie było toalet (albo ja ich nie dostrzegłam). Oczywiście dla chcącego nic trudnego – dookoła nie brakowało lasu ;)

Start odbył się punktualnie. Trasa była bardzo ładna i dość wymagająca. Poprowadzona w 100% po leśnych duktach. Oznaczona co 1 km. Podbiegi choć strome były krótkie i zaraz po nich następowały zbiegi, dlatego ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, żeby przejść do marszu. W połowie trasy znajdował się punkt z wodą, który pomimo trwającej zimy wielu osobom uratował życie – kto by pomyślał, że w lutym będziemy biegali przy temperaturze 11 C i pełnym słońcu. Na mecie czekała na nas ciepła herbata, drożdżówki i … skarpetki biegowe dla każdej osoby, która ukończyła bieg. Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł.


Podsumowując – bardzo cieszę się z udziału z biegu. Trasa i pogoda były wspaniałe.
Gdybym miała się do czegoś odnieść negatywnie, to ilość uczestników nie pozwalała w pełni rozwinąć skrzydeł w pierwszej połowie biegu. Przy ponad 400 biegaczach organizatorzy powinni pomyśleć o strefach startowych, by szybsi biegacze nie musieli tracić energii na omijanie tych wolniejszych, tym bardziej, że na wielu odcinkach trasy było to niemożliwe.


Oczywiście można zrzucić to na brak znajomości savoir-vivre wśród biegaczy, jednak organizatorzy spokojnie mogą pomóc w edukacji biegowej tworząc strefy startowe.
 
Jeszcze tylko uzyskane wyniki:
Ania - 0:56:04.9379 - 328 OPEN, 36 K
Ola - 0:52:20.7200 – 234 OPEN, 16 KOla

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co Ty na to? Podziel się z nami!